Fotogaléria 2014

Skautský tábor – Giraltovce – Časostroj

Náš 1.skautský tábor sa nachádzal na peknej lúke pri Giraltovciach. Nakoľko začíname a nemali sme žiadne materiálne vybavenie, tak sme sa pridali ku oddielom zo Stropkova, Kysaku, Sabinova. Aj napriek tomu, že sme prišli na táborisko v poobedňajších hodinách, bolo veľmi horúco. Stavali sme podsady, chodili sme sa občerstvovať do priľahlého potôčika. Večera bola až o 21.hodine, pretože sme museli čakať, kým starší skauti postavia stožiar, aby sa mohol uskutočniť nástup.

 

Druhý deň, nás prebudila hra na gitare. Nástup pri stožiari nám robil veľký problém. Vytvoriť rovný rad bolo ťažké, priam nemožné. Stavali sme sprchy, rohože, nosili vodu, učili sme sa rezať pílkou, sekať sekerou, pracovať s nožíkom. Po večeri každý dostal poštu, kde sa dozvedel, k akému tímu patrí. Bolo vytvorených 6 tímov z 52 detí. Z plazmy prehovoril prvýkrát Prezident Zeme, ktorý oznamoval nejaké informácie.

3. deň po rozcvičke, hygiene, nástupe, raňajkách sa začala hra: Časostroj, ktorá tvorila aj celotáborovú tému. K jednotlivým tímom opäť prehovoril Prezident Zeme.
Počas jeho prejavu však akýsi špión ukradol z Časostroja súčiastky z klávesnice. Všetci to išli skontrolovať. Avšak počas kontroly sa premiestnili do doby rímskych légií. Po východe ich vítal Óbelix s Astérixom a Cézar, kde už pokračovali disciplíny. Na všetkých stanovištiach mali hádať z dvoch možností, po správnej odpovedí ich to posúvalo ďalej.
Obed - granadiersky pochod - spapal takmer každý.
Potom prišiel dáždik, slniečko, dážď, slnko a lejak...

4. deň po rannom nástupe, sme mali dumku: Múdrosť volí prostriedky ako dosiahnuť cieľ.
Hra pokračovala Dobou kamennou. Boli veľmi zaujímavé úlohy, ktoré perfektne dopĺňali ľudia z Doby kamennej.

 

Ďalšie dni sa niesli obdobím stredoveku. Disciplíny kopírovali stredoveké hry. Hra sa končila náročnou hrou v rozmáčanom teréne.
Celotáborovú úlohu - nájsť všetky súčiastky do Časostroja a tak sa premiestniť do súčasnej doby - sa nám podarilo splniť.

Peknou spomienkou bola omša s doprovodom hry na gitaru. Slávnostné zapaľovanie ohňa (za náš oddiel to bol Adam), program a piesne pri ohni nám pomohli zabudnúť na prepotené telá, mokré ponožky a topánky.

Záverečné fotenie, balenie a v nedeľu poobede sme sa lúčili s táborom. Starší skauti na tábore pokračovali ešte týždeň.

Pridaj komentár