Fotogaléria 2017

Tábor - Letom svetom - "dažďovno"

Tábor. Jedno slovo, no nekonečno zážitkov za 10 dní.

5-14.7. bola naša najkrajšia zaslúžená akcia roku 2017.
Je ťažké opísať slovami, čo sme vlastne zažili.

Tábor sa niesol pod názvom Letom svetom.
Každý deň sme navštívili istú krajinu, ktorú sme liečili od akéhosi vírusu, ktorý napadol celú Zem.
Do krajín sme cestovali lietadlom (a.k.a. hangár). Každú krajinu uvítala osobnosť. Hry sa tiež niesli v duchu istej krajiny.
Navštívili sme krajiny:  Veľká Británia, Čína, Belgicko, Slovensko, Afganistan, Taliansko, Divoký západ, Afrika a Francúzsko.

Okrem tejto hlavnej témy, môžme tábor tiež nazvať "táborom dažďa". Nebolo dňa, kedy nás nezastihol dážď, no o to väčší adrenalín to bol, a o to väčšia radosť u nás panovala, keď sa na nás usmialo slniečko z oblohy.

V tábore nás navštívilo aj zopár návštev; klasickú návštevu tvorili bratia Mufo s Číňanom, taktiež náš obľúbený farár Pigi, nechýbala návšteva rodičov a starých rodičov, no najlepšie návštevy boli tie, ktoré nás milo prekvapili: Mladý pár zo Škótska, ktorý boli na potulkách svetom, no a samozrejme aj nočné prepady.
Páriku zo Škótska sme ponúkli "ubytovanie" v priestore táboriska jednu noc, z dôvodu nepriaznivého počasia a boli sme šťastní, že si môžme vyskúšať svoje schopnosti anglického jazyka.

Ku každému táboru patrí aj plnenie odboriek, výziev, či voľnoprogramových modulov. Na Tri orlie perá - 24 hodín  mlčania - si trúfla Dominika, no ani 3. pokus nebol úspešný.
Výzvu 24 hodín na strome sa nedarilo splniť viacerým, no nakoniec to zvládli Jakub, Rádio, Pajcik a 12 hodín tam pobudol aj menší Tomáš.
Napriek nepriaznivému počasiu splnili výzvu 24 hodín bosý Jakub a Ondrej.
K plneniu odborky Prvá pomoc nám pomohol zdravotník Roman a po poldňovej prednáške zvládli úspešne zelený stupeň Katka a Rádio.
Nechýbala ani výzva Výsadok, na ktorú si trúfli Adam, Katka, Dominika, Oliver, Tomáš a Lukáš.
Výzvu 40 hodín bdenia zvládol len starší Tomáš, no a niektorí si trúfli tiež na NOX - Survival.

Víťazmi celotáborovej hry sa stalo družstvo Vitafit, na druhom mieste skončilo družstvo Painkillers a najmenej sa darilo Jedokildom ovečiek. Víťazmi sa však stali všetci, ktorí si z tábora zobrali niečo užitočné a zažili hŕbu zážitkov a radi si naň zaspomínajú.

« z 2 »
« z 2 »

Pridaj komentár