Fotogaléria 2018

Tábor 2018

5 - 15.07. - dni, kedy zábave, hrám, no hlavne zážitkom nebolo koniec. Tohtoročný tábor sa niesol pod heslom rádu Líp - súdržnosť, priateľstvo, spolupráca, no kľudne by sme mohli doplniť i dôveru, či harmóniu.

*Program:
Rád Líp už od nepamäti strážil svetovú harmóniu. Nikto nevie prečo a kedy to začalo. Podarilo sa im však dostať do celého sveta. Bohužiaľ, postupom času sa zjavili temné sily, ktoré sa snažia túto harmóniu narušiť. Preto sa rád Líp snaží nájsť nových regrútov pre záchranu harmónie.
Tento rád Líp hľadal aj v našom tábore nejaké posily do boja proti týmto temným silám. No mohli ísť iba tí najlepší. A preto testovali našu silu, odvahu, bystrosť, logiku a charakter v jednotlivých dňoch a počas celého tábora sledovali našu spoluprácu, súdržnosť a priateľské správanie voči sebe.
Každý deň boli ocenení niekoľkí najlepší z nás, no víťazmi sme sa napokon stali všetci.

Program nám obohatili naši sponzori (ktorým patrí obrovské ĎAKUJEME!), ktorí spríjemnili jedno dopoludnie nejednému obľúbencovi áut. Jazda na ich autách splnila sny nie len chalanom, ale i dievčatám!Nechýbala i zábavná, spevavá a hravá bohoslužba, či duchovné zamyslenie s Pigim.

*Výzvy, odborky, sľuby:
Každé jedno vĺča sa na tábore posunulo o malý krok vpred. Či už to bolo výzvou "7 sekúnd," kde na splnenie bola potreba sa každé ráno s odvahou ponoriť na 7 sekúnd do vody studeného potoka, alebo výzvou "12 hodín na jednom mieste." Poriadny kus odvahy potrebovali vĺčatá na výzvu "Červený kvet," pri ktorej sa museli po tme sa vrátiť do táboriska a to len so sviečkou v lampášiku. O velikánsky krok vpred sa posunuli na tomto tábore najšikovnejšie vĺčatá - zložením vlčiatskeho sľubu.
Výnimkou neboli ani skauti. Výzvami 24 hodín bosý alebo 40 hodín bdenia sa nenechali zahanbiť. Najväčšie BRAVO patrí Pajcíkovi, ktorý zvládol, ako prvý z nášho oddielu, výzvu 3 orlie perá. „Tri orlie perá bola pre mňa najťažšia výzva, akú som robil, nie len čo sa týka skautského života. Bolo to o prekonaní samého seba (hlavne to mlčanie), a preto som na seba hrdý, že som to zvládol. Podľa mňa by si to mal (aspoň) vyskúšať každý," opísal Pajcík svoju výzvu.
Skautský sľub nenápadne čakal na "pani zdravotníkovú" - Evičku. A už je naša!

*Ďalšie dobrodružstvá:
Najstarší skauti ešte dlho budú spomínať na nočnú hru, pri ktorej sa všetci stali rukojemníkmi. Našťastie to bol len nácvik, no už aj tu si niektorí odniesli svoje, že Adam? - Adam schytal vo večerných (chladných) hodinách 2 vedrá studenej vody 😀 - Zvládnutím tejto nočnej hry si vyslúžili fastfoodovú večeru.

Počasie nám prialo celý tábor - konečne sme mohli vytiahnuť aj vodnú šmýkačku (keďže minulý tábor nám to počasie nepovolilo), no už keď aj prišla búrka, strach z nej sme prekonávali piesňami, ktoré išli okolo stola - la - la a nepochybne aj takéto večery sa nám vryjú do pamäte. Spev neskôr nechýbal ani pri vatre.

A čím bol tento tábor ešte zaujímavejší, narozdiel od tých predchádzajúcich? - Od signálu nás delilo niekoľko kilometrov! .... takže ešte aj cesta za signálom sa stala dobrodružstvom!

« z 9 »
« z 9 »

Pridaj komentár