Fotogaléria 2019

Tábor - Harry Potter
K neodmysliteľnej súčasti leta každého skauta patrí tábor. Tábor nepredstavuje len vyvrcholenie celého skautského roka, ale jeho hlavnou úlohou je ponúknuť skautom "hotel" v prírode, vytvoriť medzi nimi nové priateľstvá a nechať ich vznášať sa melódiou nekončiaceho dobrodružstva, plného rôznych hier, aktivít a zábavy.

Tohto roku sme s výstavbou nášho "hotela" začali už 3. deň prázdnin (3. júla). Predvoj zbehol neuveriteľne rýchlo, no vďaka všetkým šikovným rukám, ktoré sa podieľali na výstavbe, sa stihlo takmer všetko dokončiť načas.
V nedeľu ráno, 7. júla, prichádzali vĺčatá a včielky do hotového "hotela" v prírode. A keďže nám už nik nechýbal, program mohol začať.

PROGRAM:
Tento skautský rok sa niesol v duchu známej filmovej i knižnej série Harryho Pottera. Tábor teda predstavoval pokračovanie celoročnej skautskej hry.
Z dôvodu hrozby Voldemorta bol Rockfort premiestnený na lúku za Petkovcami. Netrvalo však dlho, kým si to Voldemort všimol a začal nás ohrozovať aj tam. Hneď na začiatku si každá družina postavila prístrešok, ktorý slúžil na ukrytie v prípade núdze. Využili sme ho hneď v noci, keď sa za tmy Voldemort snažil zaútočiť. Našťastie sme boli šikovnejší, podarilo sa nám uniknúť a pomocou horcruxu sme odomkli ďalší deň, počas ktorého sme sa snažili Voldemorta odplašiť "ponožkovým zápachom" pri hre s názvom "Ponožková".
Iný táborový deň sme si zase overovali naše športové zdatnosti, aby sme boli pripravení na ochranu Rockfortu aj po fyzickej stránke. Okrem bežných športových aktivít, ako napríklad skok vo vreci, či hod do diaľky, sme si užili aj tie atypické - beh vo veľkých topánkach, lezenie po strome... V programe nesmel chýbať Metlobal.
Večery nám obohatili posedenia pri ohni, slávnostná vatra a nechýbala ani párty.
Posledný deň sme všetci dostali náramky a turbany, ktoré nás ochránia pred Voldemortom aj mimo tábora a zároveň nám budú ešte dlho pripomínať to, ako sme sa statočne bránili pred jeho hrozbou.

SĽUBY, VÝZVY, ODBORKY
Tento tábor sa niektoré vĺčatá, včielky, skautky i skauti posunuli o významný krok vpred v skautskom živote. Sľub vĺčat a včielok zložil Kiko z družiny Sovičiek a dievčatá Elenka a Timka. "Sľubákom" na rovnošate sa od tohto tábora budú môcť pýšiť títo skauti a skautky: Mates, Chorche, Janík, Maťka, Anička a Viki.
Na rovnošatách po tábore pribudne našim skautom aj niekoľko odboriek, či výziev, medzi ktoré patria napr. 24 hodín bosý. Svoju odvahu si otestovali niektoré vĺčatá pri výzve Červený kvet a niektoré skautky pri plnení časti voľnoprogramového modulu Bobríci - Bobríka odvahy. Najmladší nezabudli ani na svoju fyzickú kondíciu pri výzve Silák.

ZAUJÍMAVOSTI TÁBORA 2019:
* Prvýkrát sme si vyskúšali mať tábor bez chaty. A varenie nám išlo perfektne aj bez nej!
* Taktiež po prvýkrát sa nám podarilo všetkých ubytovať v podsadách a "teepeečkach" a nepotrebovali sme žiaden stan!
* Tento rok sa na tábor prihlásil rekordný počet skautov, pohyboval sa okolo čísla 55.
* Aj napriek tomuto rekordnému číslu, na tomto tábore nedošlo k žiadnemu vážnejšiemu zraneniu. Až na jedného prepadlíka z Prešova.
* Vatra na tomto tábore nebola len taká obyčajná. Bola vysoká až 2,35 metra a okrem toho sa mohla pýšiť krásnym srdcom, ktoré nahradilo niekoľko poschodí na severnej strane vatry.
* Na kričanie "Prepad!" sme sa v noci zobudili iba raz a aj ten bol úspešný pre nás. Vlajku sme obránili pred prepadlíkmi zo 7.zboru Slánskych vlkov z Prešova.
* Aj napriek peknému počasiu, ktoré vydržalo takmer po celý čas, sme tábor museli ukončiť predčasne (o deň skôr), kvôli nepriaznivej meteorologickej predpovedi.
* Na tábore sa urobilo viac než 800 fotiek, výber na stránke tvorí okolo 200.
(V prípade, že si chcete pozrieť celú táborovú galériu, napíšte nám na emailovú adresu: lipyvranov@gmail.com.)

Ďakujeme vodcovi a všetkým zástupcom vodcu, sponzorom, rodičom, reštaurácii Piccolo Bystré, staffákom a všetkým ostatným priaznivcom skautingu, ktorí sa spolupodieľali na hladkom priebehu nášho letného tábora!
« z 8 »
« z 8 »