Fotogaléria 2019

Potáborové stretnutie 2019
Prvá víkendovka v tomto skautskom roku sa konala 11. - 13. októbra na Železničiarskej chate, na Domaši.
Keďže išlo o Potáborové stretnutie, hneď v piatok sme našu pozornosť venovali táboru - podali sme o ňom spätnú väzbu a pozreli sme si krátke video, plné táborových fotiek.
Po krátkej pauze sa mohol začať program. Vďaka rozhovoru akýchsi ľudí z inej planéty sme sa dozvedeli nielen to, čo nás čaká na tejto chate, ale aj tému celoročnej hry. "Čo keby sme ich vzali na iné planéty, kde zistia, ako to tam funguje?" pýtali sa samých seba. "Získajú tam veľa vedomostí a zručností, ktoré potom budú môcť využiť na svojej planéte," hovorili. - A tak o chvíľu na to sme už stáli v rade a čakali, kedy nás konečne pustia na úrad, aby sme si mohli urobiť cestovné pasy.

Sobotu ráno sme začali netradičnou rozcvičkou - niesla sa v duchu 80tych rokov.
Neskôr sme cez colnicu prešli na planétu Brownsea, kde sme spoznali skauting spred mnohých rokov - podujali sme sa na varení kotlíkového guľáša, vyrábali si zubné kefky, pastu a ústnu vodu z prírodných materiálov, skúsili sme odhadnúť vzdialenosť a výšku stromov, vyrobili sme si jednoduchú geografickú mapu a mnoho ďalšieho. Ešte predtým nám však rozdali biele tričká, aby sme si boli všetci rovní. Tie sme si ešte v doobedňajšom čase mohli vylepšiť podľa vlastných predstáv. Okrem toho nás na tejto planéte naučili naši kamaráti, mimozemšťania, tancovať rôzne tance...
« z 2 »
« z 2 »