Fotogaléria 2020

Winter weekend
Zimná víkendovka bola tentokrát načasovaná úplne dokonalo - akoby za odmenu za dobré známky. Začínala sa totiž v piatok, 31.1.2020, tesne po tom, ako sme v školách dostali do rúk polročné vysvedčenie.

Už večer naši mimozemskí priatelia vybrali ďalšiu planétu, ktorú by sme mali spoznať. Avšak, prelet na vybranú planétu bol veľmi zdĺhavý. Cestovali sme celú noc hneď po tom, ako nás z Planéty Brownsea vyhnala akási šialená veverička. No zábavy bolo dostatok aj na palube. Náš oddielový vodca totižto nedávno oslávil svoje narodeniny a my sme si pre neho pripravili prekvapenie v podobe čokoládovo-banánovej torty a hrnčeku s našou oddielovou fotografiou.

Sobotu ráno nás z palubnej lode vyhnal na rozcvičku námorník Yvan. Hneď po rozohriatí všetkých svalov sme museli prejsť rovno dvoma colnicami, aby sme sa konečne dostali do cieľovej destinácie. Nebolo nám jasné, prečo boli colnice až dve, no počas dňa sme pochopili, že táto planéta s názvom "S4K" je rozdelená na dve polovice a každá musí teda mať tú svoju.
Na strane "S" nás učili samostatnosti. Hneď zo začiatku sme zistili, že máme niekoľko problémov, s ktorými si musíme poradiť sami. Našťastie to neboli závažné problematiky a riešenia sme našli rýchlo a hravo. Na tej druhej strane - "K" (ako kolektív) - sme spolupracovali v tímoch a nechýbala tam ani zábava v kruhu priateľov, napr. v podobe sumo-zápasov.
Pri večernej dumke sme sa zamysleli nad zmyslom i nad "pravidlami" oboch častí Planéty, čím sme sa s ňou aj rozlúčili. Večer boli viacerí z nás ocenení 7 ľaliami.

Nedeľu sme venovali krátkym prezentáciám o NOXe, o "povinnej" výbave skauta i o oceneniach v SLSK. NOXáci si pre nás pripravili aj praktickú časť - ukázali nám správny spôsob balenia sa. S plnými hlavami nových poznatkov sme sa s chatou rozlúčili a pobrali sme sa domov užívať si zvyšok nedele (alebo skôr "dospať víkend?" :-D).
« z 2 »
« z 2 »