Fotogaléria 2020

Otvorenie skautského roka a 20 rokov VSO
5. septembra 2020 sme sa už v skorých ranných hodinách vybrali do Kysaku, kde sme spoločne mali nielen otvoriť nový skautský rok, ale i osláviť 20. výročie založenia našej oblasti a zasúťažiť si o titul najlepšej družiny VSO.

Z Vranova sme sa cez Strážske a Košice dopravili až na vlakovú stanicu v Kysaku. Cesta tu ešte nekončila, spoločne s novými priateľmi, ktorých sme spoznali vo vlaku, sme sa vydali na neďalekú lúku, kde nás čakali ostatní skauti.
Po slávnostnom nástupe sme sa rozdelili do družín a o chvíľu neskôr sme už súťažili o titul. Aby sa ho podarilo získať skautom a skautkám, museli si vyskúšať založiť novú oblasť. 12 stanovíšť, rozmiestnených po celom lese, ukrývalo rôzne povinnosti a úlohy, bez ktorých by sa žiadnemu zakladateľovi nepodarilo dosiahnuť cieľ.
Včielky a vĺčatá zase museli zapracovať na záchrane mraveniska. Spomedzi zaujímavých stanovíšť, na ktorých sa naučili baliť batoh, maskovali sa a prekonávali rôzne prekážky, vybrali ako najväčší zážitok blúdenie labyrintom za pomoci navigátora - radcu.

Najlepšou družinou sa nám síce nepodarilo stať, no hrali sme poctivo a vďaka tomu sme získali nové vedomosti o našej Východoslovenskej oblasti a veľmi sme si to užili.