Fotogaléria 2021

Víkendová putovačka
Posledný septembrový víkend (24.-26.9.) sme sa vybrali na vander! Putovať sme začali v piatok pri západe slnka vo Fričovciach a našim cieľom bola chata Kanné. Tam sme dorazili takmer úplne vyčerpaní, nakoľko cestou sme sa nielen zoznamovali s našimi ťažkými batohmi na chrbte, ale aj s dnom našej trpezlivosti a síl, keď nám Katka cestu účelovo sťažila drepmi, behom a nerozprávaním sa. Až neskoro po naučení sa ako stavať stan a po večeri sme sa dozvedeli pointu - spoznávali sme naše silné a slabé stránky a prostredníctvom zamyslenia sme pochopili, že niekedy sú to len negatívne myšlienky, ktoré nás zbytočne ťažia.
Ráno sme sa po rýchlej rozcvičke, raňajkách a zbalení vybrali ďalej. Hneď po prvom výstupe boli najmä baby totálne "mŕtve," no o to viac obdivu si zaslúžia, keďže nakoniec to zvládli až do konca. Od Kanného sme prešli k rázcestiu Kopytovskej doliny, pokračovali sme k ústiu Lačnovskeho kaňonu, tam sme si dali pauzu a rýchlo odtiaľ utekali preč, keď sa s nami dal do reči miestny pán pod vplyvom. Kaňon bol suchý, čo bolo síce menej atraktívne, no určite nám to zjednodušilo cestu.
V Lačnove bolo peckovo! Keďže sme v tento deň pracovali na spoznávaní 2. bodu skautských princípov - vzťah voči druhým - Katka nám vybavila malú brigádu v tejto dedinke. Pomohli sme s úpravou brán na miestnom cintoríne a tí, ktorí práve nepracovali, pripravovali ohnisko a následne náš obed - špagety. Popri práci sa okolo nás motal veľmi milý pán na štvorkolke, ktorý nám neskôr ponúkol možnosť prespania u neho, na súkromnom pozemku, v lese. S takouto možnosťou sme vôbec nerátali, no keďže sme posúdili, že čas, ktorý ušetríme vďaka tomu, že nebudeme musieť šľapať na Mindžovú, vieme využiť efektívne - ďalšou pomocou na cintoríne, tak sme súhlasili. Nakoniec sme sa prešli i naokolo Lačnova, vďaka čomu sme mali krásne výhľady. Veľmi pekne ďakujeme pohostinnej rodinke z Lačnova a predovšetkým aj Sáre, ktorá nám celý čas robila sprievod! 🙂
No a síce sme nakoniec na Mindžovú ani nedošli, v nedeľu sme stihli toho ďaleko viac zaujímavého! Najprv sme sa zamysleli nad 3. skautským princípom - vzťah k Bohu, boli sme pri vstupe do jaskyne Zlá diera, pobehli sme si i na vyhliadku na 3 srdcia, preskúmali Lačnovskú anomáliu a asfaltkou sme zišli až do Lipoviec, kde sme počkali na autobus. :-)Čo si odnášate z tejto putovnej víkendovky?- Bolesť. Zážitky.- Že všetko sa dá, keď sa chce a keď máš okolo seba tých najlepších ľudí ...- Svalovku, ale som hrdá, že som to zvládla.- Kopu nových zážitkov, ale taktiež som prekonala aj strach a naučila som sa o seba postarať a nabrala som kopu nových poznatkov.